Затримано екс-головреда білоруського каналу NEXTA Протасевича

Затримано екс-головреда білоруського каналу NEXTA Протасевича

Фото: Reuters

Після посадки в Національному аеропорту Мінськ літака рейсу Афіни-Вільнюс було затримано редактора внесеного до списку екстремістських телеграм-каналу “Беларусь головного мозга” Романа Протасевича, повідомляє Білоруська асоціація журналістів (БАЖ) в неділю.

“Затримано Романа Протасевича. Він летів рейсом Ryanair Афіни-Вільнюс. Літак екстрено сів в аеропорту Мінська”, – йдеться в повідомленні телеграм-каналу БАЖ.

Літак авіакомпанії Ryanair, що летів рейсом Афіни-Вільнюс вдень 23 травня, був посаджений в аеропорту Мінська через повідомлення про мінування. Наразі тривають спеціальні заходи, працюють сапери, пасажири проходять повторний огляд.

Близький до пресслужби президента Білорусі телеграм-канал “Пул Первого” повідомив, що рішення про посадку літака в Мінську прийняв особисто Олександр Лукашенко. Також за його дорученням для супроводу пасажирського літака в небо було піднято винищувач Міг-29, який наразі чекає, доки завершаться необхідні заходи перевірки, щоб супроводити літак до кордону з Литвою.

Екс-головреда телеграм-каналу NEXTA і редактора телеграм-каналу “Беларусь головного мозга” (обидва визнані екстремістськими в Білорусі) Романа Протасевича було оголошено в міждержавний розшук. У листопаді 2020 року Генпрокуратура Білорусі зверталася до Мін’юсту Польщі з проханням про взяття його під варту і видачу для притягнення до кримінальної відповідальності як обвинуваченого у справі про масові заворушення в Білорусі.

 

Протести та вибори в БілорусіПолітичні переслідування
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.