Законопроєкт Бужанського не будуть розглядати восени, – нардепка Кравчук

Законопроєкт Бужанського не будуть розглядати восени, - нардепка Кравчук

Фото: censor.net.ua

Законопроєкт нардепа від “Слуги народу” Максима Бужанського №2362, що пропонує скасувати положення закону про забезпечення функціонування української мови як державної щодо переведення російськомовних шкіл на українську мову викладання, не буде розглядатися у Верховній Раді восени.

Про це Радіо Свобода повідомила заступниця голови фракції Слуга народу Євгенія Кравчук.

“Оскільки до осені він (проєкт закону Бужанського – ред.) втратить свою суть. Адже з першого вересня 2020 року російськомовні школи переходять на українську мову, тому цей закон не матиме сенсу і не буде виноситися на розгляд Верховної Ради”, – заявила Кравчук.

На думку Кравчук, рішення про внесення до порядку денного законопроєкту – помилкове.

“Взагалі шансів пройти у цього закону не було. Крім того, це перше читання. Навіть з точки зору регламенту і процедур він би не був прийнятий. Ми, як комітет (з питань гуманітарної та інформаційної політики – ред.) рекомендували його відхилити”, – зазначила Кравчук.

Законопроєкт Максима Бужанського пропонує скасувати частину закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, що вимагає переведення навчання учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову з 1 вересня 2020 року.

Бужанський пропонує натомість перенести дерусифікацію шкільної освіти на 2023 рік

 

     

    Источник

    Leave A Reply

    Your email address will not be published.