Український Дім повідомив про брак фінансування

Український Дім повідомив про брак фінансування

Фото: wikipedia.org/Leonid Andronov

У державному підприємстві Національний центр ділового та культурного співробітництва Український дім повідомили, що опинилися у складній фінансовій ситуації.

Про це повідомила директорка Українського Дому Ольга Вієру, інформує hromadske.

«Чинна госпрозрахункова форма діяльності на найближчий рік-два, а можливо і надалі, в умовах обмежень, для нас стала абсолютно нереалістичною, потрібні швидкі зміни та отримання бюджетного фінансування, а законодавчо визначених шляхів розв’язання проблеми не існує», — написала вона.

За словами директорки, у цій ситуації необхідні оперативні й нестандартні рішення. Свою допомогу вже пообіцяли в Державному управлінні справами, Офісі президента, Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної політики та Міністерстві культури та інформаційної політики, зокрема й міністр Олександр Ткаченко.

Водночас Ольга Вієру каже, що досі ситуацію не вирішено. Міністерство фінансів після розгляду їхніх звернень надало стандартні рекомендації, які директорка назвала «не прийнятними для організації».

«Вже місяць наш колектив не отримує жодної зарплатні, а до цього два місяці більшість співробітників були у простої та отримували по 2-3 тисячі гривень, і це ті люди, які пропрацювали в УД по десять-двадцять і навіть тридцять років, але були низькооплачуваними й не мали заощаджень», — додала вона.

Вона також розповіла, що підприємство вже:

розробило антикризовий покроковий план дій та комунікаційну стратегію;

проаналізувало та зафіксувало всі можливі шляхи потенційних фінансових надходжень і працюють над ними;

запросило до співробітництва всіх потенційно можливих замовників послуг і партнерів;

відкрило літній майданчик для роботи кафе і безпечного проведення різноманітних заходів на прилеглій території — від ділових, культурно-освітніх до спортивно-ігрових подій та родинного відпочинку;

створило новий ресторан, який пропонує сучасну українську кухню;

розробило й активно працює над розгалуженою онлайн-платформою (онлайн виставки «У нас всі вдома» і «Культоб’єкт», проєкти «Щиро. Історії про…» і «Чисто: інформаційна протидія COVID-19»);

підтримало низку міжнародних партнерських проєктів — виставку Степана Рябченка Strange Time та проєкт Аліси Кісіної Children of Vision;

продовжило роботу над запланованими програмами — культурних ініціатив, виставковими, освітніми, молодіжними та діалоговими проєктами.

«Український дім» відомий як один із центрів ділового, громадсько-політичного, просвітницького та культурно-мистецького життя України. Юридично підпорядкований Державному управлінню справами.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.