Українські правоохоронці завершили досудове розслідування справи про держзраду восьми колишніх кримських чиновників

Українські правоохоронці завершили досудове розслідування справи про держзраду восьми колишніх кримських чиновників

Фото: Reuters

Українські правоохоронці завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо восьми колишніх високопоставлених чиновників Автономної Республіки Крим, серед яких, зокрема, ексдепутат Верховної Ради АРК Сергій Аксьонов, колишній голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов та експрокурор Генпрокуратури України Наталія Поклонська.

Як повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора в четвер, розслідування здійснювали за фактом вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державної зради і створення злочинної організації (ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 109, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 255 КК України).

“Мова йде про ексдепутата Верховної Ради АР Крим, у подальшому голову так званої Ради міністрів Республіки Крим, ексголову Верховної Ради АР Крим, у подальшому голову так званої Державної Ради Республіки Крим, колишнього прокурора Генеральної прокуратури України, у подальшому прокурора так званої Республіки Крим, Севастопольського міського голову, ексначальника відділу карного розшуку Сімферопольського міськуправління ГУ МВС України в АР Крим, у подальшому міністра внутрішніх справ так званої Республіки Крим, начальника штабу Азовсько-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України, у подальшому начальника Прикордонної служби так званої Республіки Крим, колишнього депутата Верховної Ради АР Крим, у подальшому першого заступника голови Ради Міністрів так званої Республіки Крим та колишнього начальника управління СБУ в м. Севастополі, у подальшому начальника так званого ФСБ по Республіці Крим”, – йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.

За інформацією агентства “Інтерфакс-Україна” розслідування завершено щодо Сергія Аксьонова, Володимира Константинова, Наталії Поклонської, Юрія Дойникова, Сергія Абісова, Віктора Мельниченка, Рустама Теміргалієва і Петра Зими.

У прокуратурі уточнюють, що під час досудового розслідування встановлено, що зазначені чиновники окупаційної адміністрації РФ протягом лютого-березня 2014 року, перебуваючи на території АР Крим та міста Севастополя, створили злочинну організацію задля насильницького повалення конституційного ладу і зміни меж території України всупереч встановленому порядку, а також брали участь у ній і сприяли окупації півострова.

“За результатами спеціального попереднього розслідування матеріали кримінального провадження було відкрито стороні захисту для ознайомлення в порядку ст. 290 КПК України, після чого обвинувальний акт буде спрямовано до суду для розгляду по суті”, – повідомляють у прокуратурі.

Там додають, що досудове розслідування здійснювали слідчі Головного слідчого управління СБУ.

Інтервенція РосіїКрим
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.