Українці вшанували пам’ять жертв Голодомору та запалили свічки

Українці вшанували пам’ять жертв Голодомору та запалили свічки

Фото Руслана КАНЮКИ, “День”

На території національного музею «Меморіал жертв Голодомору» відбулась панахида за жертвами Голодомору-геноциду українського народу. Після завершення молитви пролунало звернення від Президента України Володимира Зеленського і було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої розпочалася всеукраїнська акція «Засвіти свічку».

“Традиційно о 16:00 у запалили свічки у вікнах своїх будинків або біля меморіалів пам’яті жертв Голодомору-геноциду по всій Україні та за кордоном. Це міжнародна акція «Свічка у вікні», яку у 2003 році ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс.Четверта субота листопада об’єднує українців через спільне минуле. Цьогоріч Україна та світ вшанували невинних жертв Голодомору-геноциду 28 листопада”, – йдеться у повідомленні пресслужби Національного музею Голодомору-геноциду.

Протягом дня десятки людей відвідали Музей Голодомору, щоб вшанувати пам’ять убитих голодом та запалити свічки.

Також міжнародну акцію підтримали люди з усього світу, на чиїх підвіконнях сьогодні горіли свічки. 

Основні гасла цьогорічної інформаційної кампанії: 

Збережи пам’ять – передай правду

Збережи пам’ять – передай до Музею

Хештег кампанії – #ЗбережиПравду

«У нашій соціальній рекламі ми робимо акцент на тому, що кожен українець може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор, про злочин геноциду української нації», – говорить генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк.

Традиційно о 16:00 ми запалили свічки у вікнах своїх будинків або біля меморіалів пам’яті жертв Голодомору-геноциду по всій Україні та за кордоном. Це міжнародна акція «Свічка у вікні», яку у 2003 році ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

Голодомор (від словосполучення «морити голодом») — власна назва геноциду українців, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом у 1932–33 роках.

В самому СССР десятиліттями діяла заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився.

Цьогоріч Музей Голодомору ініціював акцію «Збережи пам’ять – передай правду». Від моменту вчинення злочину минуло 87 років, і фотографії, сімейні речі та історії стирає пам’ять. Щоб назавжди зберегти історію вашого роду, розкажіть історію родини, запишіть свідчення свого дідуся чи бабусі, дослідіть сімейний фотоархів та реліквії — передайте їх до музею.

Більше фото – у ексклюзивному фоторепортажі «Дня» «Свічка у вікні».

 

 

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.