Україна закликала ОБСЄ відреагувати на вбивство військового медика на Донбасі

Україна закликала ОБСЄ відреагувати на вбивство військового медика на Донбасі

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, “День”

Україна закликає держави-учасниці ОБСЄ відреагувати на вбивство російськими окупаційними силами українського військового медика під час евакуаційної операції на Донбасі, яке має усі ознаки воєнного злочину.

Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у середу, яке було присвячено гібридним війнам, повідомляє Укрінформ.

“Ми хотіли б звернути увагу присутніх до одного з останніх практичних випадків гібридної агресії, що супроводжувався зухвалим обманом, жорстокою зрадою та грубим порушенням досягнутих домовленостей і елементарних правил чесної війни з боку Російської Федерації на Донбасі. Він мав місце 13 липня 2020 року, коли на запит української сторони СККК у координації із СММ ОБСЄ була спланована безпечна евакуація тіла вбитого військовослужбовця ЗСУ, яке знаходилося у районі селища Зайцеве (Жованка) Бахмутського району Донецької області”, – заявив Лоссовський.

Він звернув увагу делегацій країн-учасниць ОБСЄ на той факт, що військовослужбовці ЗС України попередньо отримали з боку російських окупаційних сил гарантії безпеки та зобов’язання щодо припинення вогню у районі Зайцевого (Жованки) у період з 14.00 до 18.00 (за київським часом) 13 липня.

“Однак під час евакуації тіла вбитого українського військовослужбовця неозброєна евакуаційна група, яка складалася з представників СККК з відповідними білими розпізнавальними знаками “СККК”, потрапила в засідку збройних формувань російських окупаційних сил”, – заявив дипломат.

Він поінформував присутніх іноземних дипломатів, що російські збройні формування обстріляли групу евакуації. Внаслідок нападу загинув медик, ще два військовослужбовці Збройних сил України отримали поранення. Тіло медика також залишилося на території, яка не контролюється урядом України, і потребується його евакуація.

“Це вбивство має усі ознаки воєнного злочину”, – наголосив заступник очільника місії України при ОБСЄ.

Абсолютно очевидно, що представники російських окупаційних сил “грубо порушили Мінські домовленості та продовжують підступну практику систематичного недотримання та порушення наданих гарантій безпеки і дотримання режиму припинення вогню”, додав дипломат.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.