Україна у ПАРЄ ініціювала декларацію щодо ситуації в Білорусі

Україна у ПАРЄ ініціювала декларацію щодо ситуації в Білорусі

Фото Reuters

Керівник постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи народний депутат (фракція партії “Слуга народу”) Єлизавета Ясько ініціювала декларацію щодо подій у Білорусі.

Про це політик повідомила у Facebook.

“Я ініціювала Білоруську декларацію – документ, де ми даємо оцінку подіям у сусідній країні і пропонуємо шлях виходу з ситуації, що склалася”, – написала Ясько.

Вона зазначила, що декларацію підтримала більшість членів делегації України в ПАРЄ. Крім того, документ підписали іноземні партнери України, які потерпають за свободу і демократію в Білорусі, – це голови делегацій Естонії Марія Юферева-Скуратовскі, Латвії Інесе Лібіня-Егнере, Литви Альгірдас Буткевічюс та Великої Британії Роджер Гейл.

Ясько також навела текст Декларації українською мовою.

Зокрема, підписанти заявляють, що кампанія з виборів президента Республіки Білорусь, голосування 9 серпня та підрахунок голосів “не відповідають міжнародним виборчим стандартам, проводилися з масовими порушеннями прав і свобод громадян і не відображають вільного волевиявлення білоруського народу”.

У документі також засуджується застосування насильства до учасників мирних зібрань у білоруських містах, підписанти закликають владу Білорусі негайно звільнити всіх незаконно затриманих учасників мирних зібрань та наполягають на якнайшвидшому початку мирного діалогу між сторонами виборчого процесу.

У Декларації наголошується, що підписанти “вітатимуть проведення незалежного розслідування щодо неправомірного застосування сили проти учасників мирних зібрань; висловлюють готовність фасилітувати діалог між учасниками виборчого процесу та надати майданчик для таких переговорів; застерігають Російську Федерацію від втручання у внутрішні справи Білорусі”.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.