Україна та Німеччина обговорять гарантії виконання зобов’язань щодо “Північного потоку-2”, – ОПУ

Україна та Німеччина обговорять гарантії виконання зобов'язань щодо "Північного потоку-2", - ОПУ

Фото: Reuters

Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорять гарантії виконання Німеччиною зобов’язань у рамках реалізації проекту газопроводу “Північний потік-2”, повідомив прессекретар президента Сергій Никифоров.

“Візит Меркель до України 22 серпня є логічним продовженням контактів візиту президента України в чотирикутнику – Вашингтон – Європа, Брюссель – Берлін – Київ. Ангела Меркель і Володимир Зеленський говоритимуть конкретно про те, як конкретно Німеччина гарантуватиме виконання тих зобов’язань, які дала на випадок, якщо Росія після запуску “Північного потоку-2″ спробує якимось чином зловживати своїм монопольним становищем”, – сказав Никифоров на брифінгу в Офісі президента в середу.

Він додав, що під час переговорів обов’язково обговорюватимуть безпеку на сході України “і те, як реанімувати мирні переговори”.

Крім того, за словами Никифорова, обговорюватимуться питання двосторонніх відносин України та Німеччини. “Німеччина – наш ключовий партнер і в політиці, і в економіці, і в торгівлі, і в промисловості, і в енергетиці. Потенціал для зміцнення цих відносин великий”, – сказав прессекретар глави держави.

Він наголосив, що візит Меркель “доводить, що про Україну без України ні слова, і що без прямих переговорів із президентом України сучасні найважливіші питання безпеки в Європі не вирішити”.

Никифоров також повідомив, що графік та програма візиту Меркель поки що остаточно не сформовані і наразі невідомо, чи візьме вона участь в установчому саміті “Кримської платформи” 23 серпня, але відповідне запрошення вона отримала.

ЄСГазовий конфліктПолітикаРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.