Україна проситиме Білорусь про видачу 28 затриманих бойовиків

Україна проситиме Білорусь про видачу 28 затриманих бойовиків

Фото: Reuters

Офіс генерального прокурора України поінформував компетентні органи Білорусі про наміри вимагати екстрадиції затриманих на її території учасників збройної агресії РФ на Донбасі.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Так, Офіс генпрокурора звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про тимчасовий арешт осіб, яких 29 липня затримали правоохоронні органи цієї держави.

“28 особам, із яких дев’ятеро громадян України, оголошено про підозру за фактом участі у терористичній організації (ст. 258-3 КК України)”, – повідомили правоохоронці.

Як пояснили агентству в Офісі генпрокурора, Україна проситиме про видачу 28 затриманих, яким пред’явлено підозри.

“Отже, українська сторона висловила намір вимагати видачі цих осіб в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з незаконною участю у збройному конфлікті на Донбасі”, – додали в Офісі генпрокурора.

За інформацією правоохоронців, наразі триває підготовка документів, необхідних для направлення запитів про екстрадицію зазначених осіб. Питання про їх видачу вирішуватимуть компетентні органи Білорусі.

Як повідомлялося, співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали 29 серпня вночі біля Мінська 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії “Вагнер”, ще одну людину затримали на півдні країни.

Держсекретар РБ Білорусі Андрій Равков заявив, що затримані біля Мінська росіяни з ПВК “Вагнер” дають показання.

30 липня Служба безпеки України заявила, що ініціюватиме питання екстрадиції затриманих у Білорусі бойовиків.

31 липня Міністерство закордонних справ Білорусі передало Україні список затриманих у Білорусі російських бойовиків і звернулося з проханням передати зазначений документ компетентним органам України.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.