Україна офіційно святкує 29-ий День Незалежності на столичній Софійській площі

Україна офіційно святкує 29-ий День Незалежності на столичній Софійській площі

Фото: REUTERS/Valentyn Ogirenko

Україна офіційно святкує 29-ий День Незалежності на столичній Софійській площі, бо вона – знакове місце, де ухвалювали важливі історичні рішення. 

Як передає кореспондент Укрінформу, президент Володимир Зеленський з дружиною прибули на Софійську площу, де розпочалась урочиста церемонія святкування Дня Незалежності.

“Миру, злагоди і процвітання української землі! І ми віримо, що це точно настане, бо надсилаємо прохання до неба саме з цього, знакового місця – Софійської площі”, – підкреслив Зеленський.

Президент нагадав, що саме на Софійській площі проходили збори громади та ухвалювалися всі важливі рішення. Зокрема, глава держави зауважив, що на площі Ярослав Мудрий розбив печенігів, тут вітали гетьмана Хмельницького з перемогою, тут проголошували Акт злуки та соборність України.

“Тут у 43-му році відзначали вигнання нацистів з Києва. А у серпні 91-го тут відбулось народне віче на підтримку Незалежності. І сьогодні, повертаючись до традицій наших предків, саме тут ми відзначаємо 29-ту річницю Незалежності України”, – наголосив Зеленський.

Україна офіційно святкує 29-ий День Незалежності на столичній Софійській площі

Фото Миколи Тимченка, “День”

Також, Укрінформ передає: президент Володимир Зеленський, наголосив, що в Україні немає «дотаційних» регіонів і «годувальників» – кожен регіон важливий, і тільки так можна побудувати сильну країну.

«Дорогі українці! Створити країну мрії ми можемо тільки разом, всі 25 регіонів. Всі ми – команда, дрім-тім з кожної області. Це – наша збірна України. Де немає «годувальників» чи «дотаційних», бо кожен регіон сильний та заможний. Бо кожен важливий і незамінний. Бо кожен – невід’ємна частинка пазла, без якої неможливий малюнок квітучої України», – сказав глава держави.

За його словами, кожен громадянин має зрозуміти, що Україна багатоманітна та багатогранна, де «багато-» – це від слова «багатство». «Багатство України. Бо львівська площа Ринок і харківська площа Свободи, Дерибасівська в Одесі та Яворницького в Дніпрі, Артема у Донецьку та набережна в Ялті – це все Україна. Лавра, Софія, Михайлівський золотоверхий, Велика ханська мечеть Бахчисарая та синагога у Дніпрі – це все Україна. Полтавські галушки, гуцульський банош, закарпатський бограч, одеський форшмак, львівський сирник та луганський “шахтарський” торт – це все Україна. Карпатські гори і донбаські терикони, Південний Буг та Сіверський Донець, Синевір та Сиваш – це все Україна», – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що українцям пощастило народитися в Україні, просто не всі ще до кінця це зрозуміли.

Водночас Президент звернув увагу на те, що захищати незалежність України треба кожному з нас і щодня, а героїв помічати не колись, а зараз.

“Знаєте, коли почалась російська анексія Криму та війна на Сході, лише тоді ми стали дбати про власну армію та пишатись своїми військовими. Коли стався коронавірус, лише тоді ми почали думати про медицину, помічати працю і подвиг лікарів. Коли Україною палав лісовий вогонь, лише тоді ми стали цінувати наших пожежників та рятувальників. Почнімо помічати героїв серед нас і цінувати одне одного просто зараз, а не колись…”, – сказав Президент.

Україна офіційно святкує 29-ий День Незалежності на столичній Софійській площі

Фото Миколи Тимченка, “День”

Як передає Укрінформ, на площі вишикувані представники різних родів військ.

На урочистостях також присутні члени уряду, представники духовенства, очільники СБУ, НБУ, та інші посадовці, дипломати.

На початку церемонії відбулося підняття Державного прапора.

Гімн України виконав український співак Михайло Хома (Dzidzio).

У столиці обмежено рух центральними вулицями. У посиленому режимі чергують правоохоронці.

24 серпня Україна святкує День Незалежності, проголошену 1991 року.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.