Україна направила до Венеціанської комісії проєкт закону про перехідний період на Донбасі

Україна направила до Венеціанської комісії проєкт закону про перехідний період на Донбасі

Фото: [email protected]_UA

Україна направила Венеціанській комісії законопроєкт про перехідний період на Донбасі. Комісія вже повідомила, що отримала документ від української сторони.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на слова віце-прем’єра з питань реінтеграції окупованих територій Олексія Резнікова в ефірі каналу “Україна 24”.

“У середу, 7 липня, комісія отримала наш запит, про що і повідомила на своєму сайті. Очікується, що експерти підготують проєкт висновку, який буде затверджений на наступній пленарній сесії Венеціанської комісії у жовтні 2021 року”, – заявив він.

Резніков зазначив, що запропонований Міністерством реінтеграції документ покликаний забезпечити деокупацію та безпечну реінтеграцію окупованого Донбасу.

“Наш законопроєкт є першим із пакету законодавчих ініціатив, які мають на меті забезпечити деокупацію та безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України та наших громадян, які наразі вимушено проживають в тимчасовій окупації”, – пояснив віце-прем’єр.

Як розповіли в Мінреінтеграції, законопроєкт пропонує розподілити урегулювання на конфліктний та постконфліктний періоди, що дозволить державі визначити певний алгоритм дій під час реінтеграції. Також документ пропонує:

запровадити елементи перехідної юстиції;
окреслити засади відновлення правосуддя на деокупованих територіях;
встановити інститут конвалідації правочинів;
створити передумови для формування кадрових резервів держслужбовців та правоохоронців на деокупованих територіях;
визначити особливості монетарної політики під час перехідного періоду.

Крім того, у документі передбачається визначення єдиної термінології щодо окупованих територій та деокупації.

Інтервенція РосіїВійнаПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.