Європейська комісія та НАТО оголосили пріоритетні напрямки співпраці

Європейська комісія та НАТО оголосили пріоритетні напрямки співпраці

Фото: Reuters

Єврокомісія і НАТО можуть зробити більше завдяки стратегічному підходу до співпраці, зокрема у сферах кібернетичної безпеки та протидії кліматичним змінам.

Про це у вівторок у заяві для преси за підсумками засідання колегії Єврокомісії, яке вперше в історії відбулося за участі генерального секретаря НАТО, сказала президент ЄК Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

«У тому, що стосується кібернетичної безпеки – ми знаємо, наскільки важливо захищати критичні мережі та чутливі дані. Сьогодні під час колегії ми ухвалили стратегію посилення кібернетичної безпеки. У нас (із НАТО – ред.) є спільна зацікавленість, щоб обладнання, на яке ми покладаємося, було безпечним. Обидві організації прагнуть боротися з дезінформацією, яка загрожує нашим демократіям», – заявила президент Єврокомісії.

Другим ключовим напрямком співпраці з НАТО вона назвала спільну боротьбу з кліматичними змінами, яка є одним з пріоритетів ЄС. Адже глобальне потепління вже стало причиною суттєвих геополітичних зрушень, одним із впливових факторів у сфері безпеки.

«Кілька тижнів тому Європейська служба зовнішніх дій у дорожній карті запропонувала інтегрувати кліматичні зміни в дії ЄС у сфері оборони. Це одна зі сфер, де ми, Єврокомісія і НАТО, можемо багато зробити разом, адже поділяємо прогнози та оцінки, проводимо спільні дослідження, та можемо продовжувати працювати, доповнюючи одне одного», – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Третя тема, в якій зацікавлені обидві сторони, за її словами, це посилення стійкості демократичного суспільства та критичної інфраструктури. Велика кількість європейських проєктів, зокрема фонд відновлення «Нове покоління ЄС», мають вплив також і на сферу безпеки.

«Наприклад, військова мобільність лише виграє від покращення наших залізничних шляхів. Наша стійкість також буде зміцнюватися завдяки інвестиціям у кібернетичну безпеку, нові електромережі, у штучний інтелект, у захист даних. Безумовно важливим для економічного успіху Європи є розвиток цифрової інфраструктури, мереж 5G, 6G, але при цьому ми маємо дбати про те, як знизити ймовірні загрози, у тому числі – протидіяти недружнім гібридним діям. Тут перед двома організаціями відкриваються широкі можливості», – наголосила президент Єврокомісії.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.