ЄС готовий посилити санкції проти Білорусі через потік нелегалів до Литви

ЄС готовий посилити санкції проти Білорусі через потік нелегалів до Литви

Фото Reuters

Євросоюз готовий запровадити суворіші економічні санкції проти Білорусі, якщо її влада не припинить використовувати нелегальних мігрантів як зброю проти ЄС.

Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ, повідомляє “Укрінформ”.

«Ми уважно стежимо за подіями на кордоні між Литвою і Білоруссю. За повідомленнями, що надходять, режим також скеровує мігрантів на польський кордон. Ми закликаємо владу Білорусі дотримуватися власних міжнародних зобов’язань. Використовувати мігрантів як зброю, виштовхувати людей на кордон неприйнятно, але саме це відбувається зараз на литовському та польському кордонах», – сказав високий представник ЄС.

Він наголосив, що Євросоюз і далі тиснутиме на Білорусь з вимогою виконувати міжнародні зобов’язання.

«Якщо (Білорусь – ред.) продовжуватиме такий підхід, ми можемо переглянути наші санкції та запровадити суворіші обмеження у сфері економіки», – додав Боррель.

Високий представник ЄС також указав, що режим Лукашенка продовжує репресії проти власного народу, зокрема протягом тижня відбувся широкомасштабний наступ на незалежні медіа. Учасники засідання Ради міністрів закордонних справ засудили ці дії та висловили повну солідарність із Литвою, у тому числі у зв’язку із висланням з Білорусі литовських дипломатів.

Протести та вибори в БілорусіЄвропаЄСПолітикаСуспільство
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.