Єрмак: Дотримання режиму припинення вогню – важлива умова для просування переговорів у Нормандському і Мінському форматах

Єрмак: Дотримання режиму припинення вогню - важлива умова для просування переговорів у Нормандському і Мінському форматах

Фото: Новий Час

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак на зустрічі з послами країн “Великої двадцятки” (G20) наголосив на важливості дотримання режиму припинення вогню як важливої умови для просування переговорів у Нормандському і Мінському форматах, повідомила пресслужба президента.

“Для цього обговорюватимуться додаткові заходи для посилення контролю за режимом припинення вогню, зокрема в безпековій робочій групі Тристоронньої контактної групи”, – сказано в повідомленні.

Єрмак розповів дипломатам про поточну ситуацію на Донбасі. За його словами, протягом декількох місяців після введення режиму припинення вогню вдалося зберегти життя багатьох українських військових, проте віднедавна “режим тиші” все частіше порушується з боку противника.

Також він подякував Франції і Німеччині за їх пропозиції і зусилля в питанні досягнення миру на Донбасі. Єрмак повідомив, що найближчим часом відбудеться відеоконференція радників лідерів держав – учасників нормандського формату, на якій обговорюватиметься врегулювання конфлікту на Донбасі.

Разом із тим, Єрмак поінформував послів щодо проведення в Україні напередодні 30-річчя Незалежності установчого саміту Кримської платформи, яку ініціював президент Володимир Зеленський. Глава Офісу президента висловив надію на присутність на цьому заході великої кількості партнерів України.

Він додав, що команда президента з великою перспективою дивиться на розширення дипломатичних, політичних, економічних горизонтів взаємодії з країнами “Великої двадцятки” запропонував розглянути можливості і нові варіанти участі України в регіональних форматах для більшої інтеграції з сусідніми європейськими державами.

Зі свого боку, заступник керівника ОП Ігор Жовква додав, що Кримська платформа, до участі в якій запрошені лідери країн G20, є, перш за все, інструментом для повернення питань з Криму до міжнародного порядку денного.

“Президент Володимир Зеленський хоче говорити про конкретні інструменти з деокупації Криму, захисту прав людей, які живуть на півострові. Україна хоче представити робочий інструмент, і ми дуже активно працюємо над розробкою цього інструменту цілодобово”, – зазначив Жовква.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Україна в найближчі місяці зможе успішно вирішити ключові питання в переговорах з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

“Офіс Глави держави та уряд фокусують свою увагу на політиці боротьби з корупцією, реформі фіскальної служби, судовій реформі”, – цитує прес-служба слова заступника керівника ОП Юлії Свириденко.

Крім того, “Юлія Свириденко також наголосила на важливості зменшення впливу олігархів на українську економіку, анонсувала запровадження інструментів для полегшення доступу бізнесу до кредитних ресурсів, а також створення агентства з іноземних інвестицій”.

“Ми хочемо залучити інституційних і приватних інвесторів для того, щоб Україна могла стати цікавим ринком для іноземних інвестицій, підвищуючи свій людський потенціал шляхом напрацювання досвіду, знань, умінь і зв’язків. Ми будемо здійснювати поїздки та представляти Україну на всіх континентах і будемо раді, якщо ви зможете сприяти налагодженню контактів з вашими інвестиційними фондами та інститутами фінансового розвитку”, – підсумував Єрмак, звертаючись до послів країн G20.

Інтервенція РосіїВійна
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.