У Європарламенті виступили із заявою у зв’язку з укладенням між США та ФРН угоди щодо “Північного потоку-2”

У Європарламенті виступили із заявою у зв'язку з укладенням між США та ФРН угоди щодо "Північного потоку-2"

Фото: Reuters

Група депутатів Європейського парламенту виступила із заявою щодо недавнього укладення угоди між США та Німеччиною щодо газопроводу “Північний потік-2”, констатувавши, що його реалізація і підриває безпеку України, і збільшує енергозалежність самого ЄС від Росії.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, текст заяви, яка датована 27 липня, оприлюднений у вівторок у Брюсселі.

“Угода між США та Німеччиною щодо “Північного потоку-2” – не європейська угода, але спроба двох країн поліпшити свої двосторонні відносини та змінити ситуацію з дуже поганої на погану. Трубопровід “Північний потік-2″ підриває українську безпеку, тим більше, що Росія продовжує провокації та збільшує напругу щодо України – від нарощування військової присутності на українському кордоні, яке ми спостерігали цієї весни, до абсолютно недавніх пропагандистських дій у вигляді направлення скарги на Україну до Європейського суду з прав людини”, – впевнені підписанти.

Вони також констатували, що, крім цього, проект “Північний потік-2” суперечить Зеленому курсу ЄС та збільшує залежність ЄС від енергетичних постачань із Росії.

“Ми закликаємо інституції ЄС вчитися на помилках минулих і нинішніх відносин із Росією та продовжувати підтримувати всебічну політику, яка ґрунтується на європейських цінностях, а не на ділових угодах”, – наголосили політики.

Заяву підписали Пятрас Ауштрявічюс, Вітольд Ващиковський, Андрюс Кубілюс, Сандра Калнієте, Домене Девеса, Мартін Хойсік, Іван Стефанес, Рамона Стругаріу, Радан Канев, Карен Мельхіор, Людас Мажиліс.

Газовий конфліктПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.