У Польщі затримали ексочільника Укравтодору Новака, підозрюють в керуванні злочинною групою і відмиванні коштів

У Польщі затримали ексочільника Укравтодору Новака, підозрюють в керуванні злочинною групою і відмиванні коштів

Фото: Укравтодор

За даними прокуратури, арешт Новака є результатом міжнародного розслідування, проведеного спільною групою прокурорів з Польщі та України.

Усі докази пов’язані з виконанням публічної функції в Україні Славоміром Новаком. – повідомив речник міністра-координатора секретних служб Станіслав Жарин в інтерв’ю TVN24.

Колишнього міністра транспорту заарештували за підозрою у корупції, керуванням організованою злочинною групою та відмиванні коштів. Загалом йдеться про шість звинувачень.

Інформацію підтвердив у Twitter речник міністра-координатора секретних служб Станіслав Жарин.

За даними прокуратури, арешт Новака є результатом міжнародного розслідування, проведеного спільною групою прокурорів з Польщі та України, а також службовцями ЦРУ та української антикорупційної служби НАБУ.

За цими даними, діяльність організованої злочинної групимала транскордонний характер. Крім Славоміра Новака було заарештовано ще двох людей.

За інформацією ЦАБ, затриманими є Даріуш З., колишній командир військової частини “GROM” та гданський бізнесмен Яцек П.

Справу довелося вирішувати на міжнародному рівні як польською центральною владою, так і українським НАБУ, – сказав Станіслав Жарин.

“Я не знаю, чи за цим стоїть політичні порахунки”,  – саме так прокоментував затримання екс-міністра в інтерв’ю TOK FMЯнуш Левандовський, депутат Європарламенту. “Я не вірю в об’єктивні чи нейтральні дії спецслужб чи прокуратури на даний момент”, – додав він.

Довідка

Славомір Новак зжовтня 2016 по жовтень 2019 був виконувачемобов’язків голови «Укравтодору». 

В жовтні 2016 року отримав громадянство України. 

У березні 2017 року ініціював проект GOHighway— проект транснаціонального транспортного коридору, в рамках якого планувалося з’єднати українські чорноморські порти Миколаїв та Одеса з польським Гданськом на Балтійському морі. 

21 березня 2018 на засіданні Кабінету Міністрів України презентував концепцію Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування 2018—2022. Основне завдання, якебулопоставлене перед службами автомобільних доріг — продовжити ремонт доріг на основі маршрутного принципу, який розпочато 2017 року. 

З 1 січня 2018 року під керівництвомНовака булозапроваджено дві фундаментальні реформи дорожньої галузі — Дорожній фонд та децентралізація дорожнього господарства. 

24 вересня 2019 подав заяву про відставку з посади в.о. керівника Укравтодору.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.