У МЗС заявили про незаконність голосування в Криму за поправки до конституції Росії

У МЗС заявили про незаконність голосування в Криму за поправки до конституції Росії

Фото Руслана Канюки, “День”

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що голосування за поправки до конституції Росії, яке 1 липня планують провести на території анексованого Криму, є незаконним. Його результати не визнають ні Україна, ні міжнародне співтовариство.

Про це заявили в міністерстві у відповідь на запит Крим.Реалії.

«Проведення на території тимчасово окупованого Криму 1 липня голосування за поправки до конституції Росії є таким же незаконним актом, як і всі попередні так звані вибори, проведені окупаційною владою на території півострова. Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими територіями України, правовий режим яких визначається нормами міжнародного гуманітарного права. Одним з ключових обов’язків держави-окупанта є дотримання на такій території національного законодавства суверенної держави, тобто України», – йдеться у відповіді МЗС України.

У відомстві також вказали на те, що вибори, референдуми, голосування, які проводяться Росією на тимчасово окупованій території, «грубо порушують Конституцію і законодавство України, її суверенітет і територіальну цілісність».

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.