У Дніпрі відкрили другий в Україні регіональний Офіс євроінтеграції

У Дніпрі відкрили другий в Україні регіональний Офіс євроінтеграції

Фото: Facebook / Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

30 листопада у м. Дніпро Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина разом з Головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом відкрили другий в Україні регіональний Офіс євроінтеграції.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Дуже символічно, що другий регіональний Офіс євроінтеграції відкривається у східній частині України у м. Дніпро – форпості територіальної цілісності й незалежності країни. Це – велика індустріальна столиця, тому пріоритетом роботи Офісу буде покращення динаміки залучення інвестицій, взаємодія з бізнесом, формування пропозицій та експертизи щодо потреб бізнесу, їхня комунікація на рівні Уряду України та Євроінституцій Брюсселя, – зазначила Ольга Стефанішина. – У майбутньому ми використаємо цю інформацію  для консультацій з ЄС щодо оновлення торгових параметрів Угоди про асоціацію, долучення України до проектів ЄС щодо «зеленої» економіки, зокрема «зеленої» металургії. Офіс євроінтеграції в Дніпрі сприятиме також розвитку малого й середнього бізнесу, адже в консультаціях щодо оновлення Угоди про асоціацію ми хочемо зробити акцент на формуванні потужних стимулів для МСБ».

Під час поїздки Ольга Стефананішина також провела нараду в обласній державній адміністрації Дніпропетровської області щодо посилення участі регіонів у процесах євроінтеграції.

 «Пілотний проект зі створення офісів євроінтеграції – це важливий майданчик для взаємодії регіонів між собою. У першому півріччі 2021 року будуть відкриті 4 регіональні офіси і ми започаткуємо програму взаємодії регіонів для обміну досвідом та знаннями з усіх питань. Це дуже важливий елемент децентралізації та євроінтеграції, коли регіони України взаємодіятимуть безпосередньо», – резюмувала Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина.

Серед інших задач Офісу та новоствореної агенції регіонального розвитку у Дніпрі будуть:

    підвищення інвестиційної привабливості регіону, залучення інвестиційних та кредитних ресурсів, міжнародної технічної допомоги для регіонального розвитку;

    реалізація Угоди про асоціацію Україна-ЄС та сприяння досягненню Цілей сталого розвитку;

    поширення інформації про європейську інтеграцію, проведення культурних та освітніх заходів для підвищення обізнаності про європейський курс України;

    розвиток та поглиблення співробітництва між Україною та ЄС у сфері освіти та науки, історії та культури;

    розвиток та поглиблення співробітництва між областю та регіонами країн ЄС;

    налагодження бізнес-контактів між підприємцями області та країнами ЄС;

    експертна підтримка щодо міжрегіонального та транскордонного співробітництва з країнами ЄС.

Нагадаємо, що перший пілотний регіональний Офіс з євроінтеграції відкрився 15 жовтня 2020 року у м. Херсон. Очікується, що наступні євроінтеграційні Офіси відкриються у Полтаві та Хмельницькому.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.