У Білорусі працівники телерадіокомпанії і низки підприємств вийшли на страйк

У Білорусі працівники телерадіокомпанії і низки підприємств вийшли на страйк

Фото Reuters

Співробітники “Білтелерадіокомпанії” та низки підприємств вийшли в понеділок, 17 серпня, на страйк.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на TUT.BY.

До страйку приєдналися різні підприємства Білорусі. Про свої наміри заявили в тому числі промислові гіганти – “Білоруськалій”, “Нафтан”, Мінський завод колісних тягачів, Мінський тракторний завод, Білоруський металургійний завод.

Серед вимог – припинити насильство з боку силовиків і притягнути до відповідальності винних, складення повноважень Олександра Лукашенка, визнання виборів нелегітимними і призначення нових, звільнення політв’язнів. Влада не поспішає йти на поступки. У цій ситуації працівники підприємств заявляють, що відстоюватимуть свої громадянські права через страйки й акції солідарності.

Як зазначається, співробітники «Белтелерадіокомпанії» підписали повідомлення, адресоване керівнику компанії Івану Ейсмонту. У ньому вони вимагають визнати недійсними результати виборів, відправити у відставку главу ЦВК Лідію Єрмошину, звільнити політв’язнів, скасувати цензуру в ЗМІ. Його поки що підписали більш як 55 людей. У компанії працює 1,5 тисячі осіб.

Серед тих, хто вийшов на страйк — режисери, оператори, і ті, хто минулого тижня написав заяву про звільнення. Вони стоять із плакатами “Я/ми за чесні новини”.

Присутні обговорюють учорашній ефір, під час якого повідомлялося, що на мітинг за Олександра Лукашенка вийшли 70 тисяч людей.

“”Головний ефір учора” – це ж просто знущання, які 70 тисяч? Ну що це таке? Чому не можна показати об’єктивно?”, – обговорюють учорашні цифри присутніх на мітингу за Лукашенка співробітники Білтелерадіокомпанії.

Як писав “День”, у Білорусі з 17 серпня оголошується загальнонаціональний страйк.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.