У Білорусі двох членів президії Координаційної ради арештували на 10 діб

У Білорусі двох членів президії Координаційної ради арештували на 10 діб

Фото: Reuters

Суд в Мінську у вівторок, 25 серпня, засудив до 10 діб арешту членів президії Координаційної ради опозиції Ольгу Ковалькову та Сергія Дилевського, яких затримали напередодні в столиці Білорусі.

Їм закидають організацію масових протестів, пише Deutsche Welle.

Ковалькова є довіреною особою кандидатки в президенти країни Світлани Тихановської. Її затримали напередодні на Мінському тракторному заводі, де, згідно з протоколом, вона брала активну участь в мітингу.

Вона не вважає себе винною, передає видання Tut.by. І наголошує, що приїхала на зустріч з працівниками заводу в їхню обідню перерву, оскільки серед них були прихильники Тіхановської. Планувалось обговорити ситуацію на заводі, у тому числі за участю заступника гендиректора з ідеологічної роботи, який також був присутній на зустрічі.

Дилевський є представником страйкому Мінського тракторного заводу. За версією слідства, 24 серпня він провів несанкціоноване масовий захід на прохідній заводу, закликав людей до страйку і “публічно обговорював роботу органів державної влади”, передає “РИА Новости”. Дилевський провину не визнав. Він стверджував, що прийшов поспілкуватися зі своїми друзями.

До президії Координаційної ради також входять лауреатка Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, соратниця Світлани Тихановської, голова виборчого штабу ексбанкіра Віктора Бабарика Марія Колеснікова, юрист Максим Знак, міжнародна медіаторка Лілія Власова та Павло Латушко – ексдиректор Купаловського театру, звільнений з посади за симпатії до білоруської опозиції. Алексієвич як свідка викликали до слідчого комітету Білорусі на 26 серпня.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.