У бідних країн закінчуються COVID-вакцини, – ВООЗ

У бідних країн закінчуються COVID-вакцини, - ВООЗ

Фото Reuters

Велика кількість бідних країн, які отримують ковід-вакцини за програмою COVAX, не мають достатньої кількості доз.

Про це заявила Всесвітня організація охорони здоров’я, передає Укрінформ з посиланням на ВВС.

Cтарший радник ВООЗ Брюс Ейлвард зазначив у понеділок на брифінгу в Женеві, що в рамках цього механізму в 131 країну поставлено 90 мільйонів доз. Однак цього недостатньо для захисту населення від вірусу, який все ще поширюється по всьому світу.

Програму COVAX, за якою багатші країни допомагають біднішим, запущено торік для забезпечення доступності вакцин в усьому світі. Під керівництвом ВООЗ та інших міжнародних організацій через COVAX планувалося поставити 2 млрд доз по всьому світу до кінця 2021 року, аби у бідніших країнах була можливість вакцинувати не менш як 20% населення.

Однак на заваді виконанню програми стали затримки з виробництвом та перебої з поставками, що призвело до дефіциту вакцин у країнах, цілковито залежних від COVAX. Це, зокрема, Уганда, Зімбабве, Бангладеш, Тринідад і Тобаго.

Ейлвард визнав масштаби нестачі вакцин. З 80 країн із низьким рівнем доходу, що беруть участь у програмі COVAX, «принаймні, половина не має достатньої кількості вакцин, – сказав він. – Більш як половина країн уже вичерпали запаси й вимагають додаткових доз. Але насправді, ймовірно, цей показник значно вищий».

КоронавірусСвіт
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.