У Бейруті відбулися антиурядові протести

У Бейруті відбулися антиурядові протести

Фото: Reuters

Протестні акції з вимогою відставки уряду пройшли в Бейруті на тлі численних жертв і руйнувань в результаті вибуху в порту столиці Лівану, повідомило ліванське державне інформагентство National News Agency (NNA).

За його даними, учасники демонстрацій влаштовували підпали, громили магазини і закидали співробітників служби правопорядку камінням. Поліція була змушена застосувати сльозогінний газ.

Водночас влада веде розслідування причин і обставин вибуху. Як повідомило NNA, суддя Факи Акіко повідомив, що в рамках розслідування під варту взято 16 осіб, які можуть нести відповідальність за те, що трапилося. Справа розглядається в військовому суді, представник уряду заявив, що влада допитала близько 20 портових і митних чиновників і осіб, відповідальних за проведення ремонтних робіт на складі, які могли послужити причиною вибуху.

Як заявив французькому радіо міністр закордонних справ Лівану Шарбель Вахбі, уряд дав спеціально сформованому слідчому комітету чотири дні на те, щоб визначити осіб, які повинні бути притягнуті до відповідальності.

Раніше прем’єр-міністр Лівану Хасан Діад заявив, що всі винні у вибуху будуть знайдені і притягнуті до відповідальності.

“Те, що сталося, не залишиться безкарним. Ті, хто несе відповідальність за цю катастрофу, заплатять за це”, – сказав він у телезверненні.

Телеканал Al Jazeera, посилаючись на офіційних представників, повідомив, що кількість жертв вибуху досягла 157 людей, поранення отримали понад 5 тис. Джерела попереджають, що кількість загиблих зростатиме після розбору завалів і руїн будівель, зруйнованих вибухом.

Президент Франції Еммануель Макрон, який відвідав у четвер Бейрут, оголосив про скликання в найближчі дні конференції зі збору коштів для відновлення міста.

“У найближчі дні (…) ми організуємо міжнародну конференцію для допомоги Бейруту і населенню Лівану, щоб мобілізувати міжнародне фінансування”, – заявив Макрон у Бейруті.

Про свою ініціативу мобілізувати допомогу для Лівану він повідомив після прибуття в цю країну: “Ми допоможемо в найближчі дні організувати додаткову допомогу на французькому рівні, на європейському рівні”.

“Я маю намір організувати європейське співробітництво і в більш широкому сенсі – співпрацю міжнародну”, – пояснив президент свої плани допомоги Лівану.

Як повідомлялося, в порту Бейрута у вівторок стався вибух 2,75 тис. тонн нітрату амонію, складованого там після конфіскації митницею в 2014 році.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.