Всеукраїнська рада церков ініціює зустріч зі Шмигалем

Всеукраїнська рада церков ініціює зустріч зі Шмигалем

Фото: pomisna.info

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій ініціює зустріч із прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем щодо функціонування храмів.

Про це повідомляє пресслужба ВРЦіРО.

“На думку релігійних діячів, рішення уряду щодо запровадження адаптивного карантину, прийняте 20 травня 2020 року, є певним прогресом у забезпеченні конституційного права на свободу віросповідання”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що запропоновані в постанові уряду заходи не враховують повною мірою релігійні потреби віруючих громадян, а також на практиці можуть ускладнити проведення богослужінь, насамперед у малих храмах і молитовних будинках.

Як приклад наведено твердження, що ця постанова уряду не передбачає наступних етапів послаблення обмежень для релігійних заходів, тоді як передбачено відкриття дитячих садків (з 25 травня), підприємств громадського харчування з обслуговуванням відвідувачів у приміщеннях і діяльність закладів культури (з 10 червня).

“Такий непропорційний підхід викликає нерозуміння дій уряду у багатьох вірян – особливо тих релігійних громад, які вже понад два місяці сумлінно дотримуються вимог карантину, чекаючи на можливість відвідати богослужіння в релігійній споруді (храмі, синагозі, мечеті тощо)”, – йдеться в листі ВРЦіРО прем’єр-міністру.

У зверненні наголошується, що Раду церков особливо турбує той факт, що для малих релігійних споруд і молитовних приміщень послаблення карантину може мати протилежний ефект у вигляді посилення обмежень, адже дотримання умови перебування не більше ніж однієї людини на 10 кв. м може означати присутність на богослужінні значно меншої кількості вірян, ніж навіть десять осіб.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.