ВР підтримала законопроєкт щодо посилення вимог до корпоративного управління в банках

ВР підтримала законопроєкт щодо посилення вимог до корпоративного управління в банках

Фото: REUTERS

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт, спрямований на посилення вимог до корпоративного управління в банках.

Як передає Укрінформ, за законопроєкт №4367 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи» проголосувало 279 народних депутатів.

Основна мета документа – вдосконалення корпоративного управління в банках, зокрема посилення відповідальності ради та правління банку, системи внутрішнього контролю та управління ризиками.

Закон передбачає запровадження нової структури капіталу (включаючи буфери капіталу), яка посилить здатність банку поглинати збитки, а також додаткові вимоги до членів ради та правління банку, у тому числі стосовно їх колективної придатності.

Крім того, запроваджуються сучасні міжнародні наглядові інструменти: право регулятора вимагати зміни персонального складу ради чи правління банку, якщо поточний склад цих органів не здатний забезпечувати ефективне управління. Також за регулятором буде закріплено право встановлювати банку індивідуальний розмір економічних нормативів залежно від ризиковості його діяльності.

Крім того, у документі уточнюються окремі норми банківського законодавства, зокрема щодо консолідованого нагляду за банківськими групами, ліцензування банків, погодження набуття істотної участі в банках та вимог до структур власності банків.

Політика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.