Виплату компенсацій родичам загиблих у катастрофі літака “МАУ” обговорять під час третього раунду переговорів з Іраном

Виплату компенсацій родичам загиблих у катастрофі літака "МАУ" обговорять під час третього раунду переговорів з Іраном

Фото Reuters

Предметна розмова про те, коли і як Іран виплачуватиме компенсації родичам загиблих унаслідок збиття літака Boeing 737-800 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, відбуватиметься під час третього раунду переговорів між країнами.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Ми сподіваємося, що під час третього раунду перемовин уже відбуватиметься предметна розмова про те, коли, як компенсації будуть виплачені. Проте, чесно кажучи, я би не зводив цю історію саме до грошей, тому що питання – ширше, це питання справедливості, покарання тих, хто вчинив цей злочин. Дуже закликаю всіх не зводити цю історію суто до розміру компенсації”, – сказав Кулеба.

Він наголосив, що з обережним оптимізмом дивиться на динаміку переговорів з Іраном.

“На другому раунді домовилися про декілька важливих речей. По-перше, справді, сам перебіг дискусії показує, що Іран визнає відповідальність не на словах, а на ділі, і готовий іти шляхом врегулювання. По-друге, було домовлено, що за кожного загиблого, незалежно від громадянства, буде компенсована однакова сума. Це дуже важливо з точки зору стратегії врегулювання і встановлення справедливості. По-третє, одразу після другого раунду переговорів домовилися про третій, на якому вже будуть предметно працювати над питанням компенсацій”, – пояснив він.

Глава МЗС України додав, що наразі дуже важливо, щоб правоохоронні органи Ірану максимально відкрито співпрацювали з правоохоронними органами України, насамперед з Офісом генерального прокурора, і надавали всю необхідну інформацію.

“Крім того, важливо, щоб група постраждалих країн, від імені яких Україна веде перемовини, вийшла з єдиною консолідованою позицією на третій раунд перемовин. Триває нормальна дипломатична робота, але головне, що цей процес є, і на цьому етапі ми не бачимо спроб Ірану зірвати його. Я сподіваюся, що так буде й надалі, і ми врегулюємо цю проблему”, – зазначив міністр.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.