Вінницькі аграрії цього року на посівну витратять на 15 % більше коштів, ніж торік

Вінницькі аграрії цього року на посівну витратять на 15 % більше коштів, ніж торік

На Вінниччині посівна кампанія – 2020 у розпалі. Аграрії на 100 % забезпечені насінням, паливом та технікою для проведення комплексу весняно-польових робіт. Однак цього року через підвищення цін, сумарні затрати сільгоспвиробників на посівну зросли на 10–15% у порівнянні з минулим роком. Як відзначив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук, ситуацію трохи пом’якшує те, що ціни на пальне знизилися, зокрема, на дизпаливо. Але водночас досить відчутно зросли витрати на насіння і засоби захисту рослин, які значною мірою постачаються з Китаю.

«Частка засобів захисту рослин, які експортуються з Китаю, в обігу вітчизняних сільгоспвиробників становить близько 50 %, – уточнює Микола Ткачук. – Викликані епідемією коронавірусу логістичні проблеми з постачанням частково вплинули на їхню вартість, так само як і падіння курсу гривні до долара. Така ж ситуація і з насінням. Попри те, що аграрії купують не лише імпортне, а й вітчизняної селекції, воно зросло у ціні на 10–15 %. Якщо вартість імпортного зросла через негативні для імпорту валютні коливання навесні, то вітчизняні виробники насіння продають його за вищою ціною, намагаючись компенсувати експортні втрати через падіння курсу долара минулої осені».

На сьогодні аграрії Вінниччини вже посіяли 83,5 тис. га ранніх ярих зернових та зернобобових культур, що становить 86 % від прогнозу (97,2 тис. га). Наразі господарства розпочали сіяти цукрові буряки, кукурудзу на зерно та соняшник. Темпи посівної досить високі. Аграрії прагнуть «захопити» продуктивну вологу в ґрунті, яка стрімко втрачається через високу температуру повітря, вітри та відсутність продуктивних опадів.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото з архіву авторки

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.