Венеціанська комісія вважає рішення КСУ необгрунтованим

Венеціанська комісія вважає рішення КСУ необгрунтованим

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, “День”

Венеціанська комісія разом з Генеральним управлінням з прав людини і верховенства права (DGI) Ради Європи оприлюднили Терміновий спільний висновок про законодавчу ситуацію з механізмами протидії корупції у відповідності з рішенням Конституційного суду України № 13-р/2020 від 27 жовтня.

 Відповідний документ буде представлений 11 грудня на схвалення під час пленарного засідання, передає УНН із посиланням на сайт комісії.

У висновку зазначається, що боротьба з корупцією є важливим елементом держави, але попри це відзначається роль поваги до Конституції. “Вони йдуть пліч о пліч. Парламент і виконавча влада повинні поважати роль Конституційного суду як зберігача Конституції і повинні виконувати його рішення”, — йдеться у рішенні.

“Венеціанська комісія визнає, що рішення № 13-р/2020 Конституційного суду України не має чіткої аргументації і твердої основи в міжнародному праві”, — наголошується в документі. У ньому також вказується, що це рішення могло мати серйозний процесуальний недолік — невирішений конфлікт інтересів деяких сторін.

“Це викликає жаль не тільки через негативний вплив на боротьбу з корупцією в Україні, а й тому, що такі рішення підривають суспільну довіру до конституційного правосуддя в цілому”, — додали експерти комісії.

“Тим не менше роль Конституційного суду повинна дотримуватися”, — вважають експерти. На їхню думку, Верховній раді слід виконувати це рішення, інтерпретуючи його в світлі конституційних основ держави і міжнародних стандартів. Зокрема, вважають експерти, важливо зберегти обов’язок посадових осіб (в тому числі суддів судів загальної юрисдикції та Конституційного суду України) представляти фінансові декларації, мати ефективний механізм перевірки таких декларацій, а також передбачити в законі відповідні санкції за свідому фальсифікацію декларацій.

Автори документа рекомендовали парламенту відновити відповідальність за повідомлення неправдивих відомостей. Законом, однак, вказують експерти, можуть бути передбачені різні санкції в залежності від тяжкості скоєного.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.