В ОП запевнили, що НАБУ залишиться стрижневим правоохоронним органом

В ОП запевнили, що НАБУ залишиться стрижневим правоохоронним органом

Фото з архіву “Дня”

В Офісі президента України прокоментували рішення Конституційного Суду про невідповідність Основному закону указу п’ятого президента України Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Про це йдеться в заяві ОП

“Беремо до відома рішення Конституційного Суду про неконституційність указу попереднього президента про призначення директора НАБУ. Це, до речі, повністю компетенція Конституційного Суду. Згідно з цим рішенням, як ми його розуміємо, судді констатували, що непродумана, поспішна, а часто спекулятивна тодішня практика кадрових призначень, яка йшла урозріз із Конституцією України під час формування найважливішого елемента антикорупційної архітектури в країні, призвела до необхідності ухвалити конкретне правове рішення про неконституційність”, – зазначили в ОП.

“У зв’язку з цим рішенням Конституційного Суду та з колізією щодо можливої втрати повноважень директором Бюро ми чекаємо від виконувача його обов’язків ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному та прозорому конкурсі нового керівника. Висловлюємо абсолютну впевненість у тому, що НАБУ обов’язково залишиться стрижневим правоохоронним органом, який забезпечить застосування сучасних антикорупційних практик і суттєво поліпшить якість державної антикорупційної політики”, – підсумували в офісі Зеленського.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.