Сумнівів, що Навальний був отруєний речовиною сімейства “Новачок”, немає, – Столтенберг

Сумнівів, що Навальний був отруєний речовиною сімейства "Новачок", немає, - Столтенберг

Фото: Reuters

У Північноатлантичному альянсі не сумніваються у тому, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний речовиною з сімейства “Новачків”, заявив на прес-конференції в п’ятницю генсек НАТО Єнс Столтенберг.

“Німеччина поінформувала союзників про результати досліджень спеціальною лабораторією. Вони доводять, що, без сумнівів, пан Навальний був отруєний із використанням нервово-паралітичної речовини сімейства “Новачок”, – заявив Столтенберг.

Генсек НАТО закликав РФ повною мірою співпрацювати з Організацією із заборони хімічної зброї для проведення міжнародного розслідування у зв’язку з отруєнням Навального.

“Російський уряд має повною мірою співпрацювати з ОЗХЗ з неупередженого міжнародного розслідування”, – сказав він.

Генсек альянсу зазначив, що винні в отруєнні мають бути притягнуті до відповідальності.

Він також додав, що російській стороні варто передати ОЗХЗ всю інформацію про програму із роботи над речовинами групи “Новачок”.

“Ми закликаємо Росію надати ОЗХЗ всю інформацію про програму “Новачок”, – зазначив Столтенберг.

За його словами, ситуація з отруєнням Навального – “це серйозне порушення міжнародних норм, яке вимагає міжнародної відповіді”.

Навальний відчув нездужання 20 серпня у польоті з Томська до Москви. Літак здійснив екстрену посадку в аеропорту Омська. Опозиціонера госпіталізували в комі до реанімації омської лікарні. З 22 серпня за рішенням родини він проходить лікування у клініці Charite в Берліні.

Російські медики встановили, що можливою причиною стану Навального стало порушення вуглеводного обміну із загостренням хронічного панкреатиту з порушенням зовнішньо- та внутрішньосекреторної функції. Отруйних речовин в організмі опозиціонера російські фахівці не виявили.

У свою чергу німецькі лікарі 24 серпня заявили, що стан опозиціонера був викликаний інтоксикацією “субстанцією з групи інгібіторів холіноестерази”. Канцлер Німеччини Ангела Меркель 2 вересня заявила, що йдеться про нервово-паралітичну бойову речовину з групи “Новачок”.

Сім’я та соратники Навального наполягають на версії про отруєння опозиціонера.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.