Степанов заявив про медійні атаки та політичний тиск на МОЗ

Степанов заявив про медійні атаки та політичний тиск на МОЗ

Фото: Reuters

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про медійні атаки та політичний тиск на МОЗ і наголосив, що виправлятиме “помилки в медичній реформі”.

Про це він сказав у відеозверненні, яке оприлюднене на офіційній сторінці  МОЗ у Facebook.

“За всі роки незалежності України діяльність МОЗ завжди була резонансною, і зрозуміло чому: здоров’я важливе для кожного українця, та водночас за 30 років ніхто в нашій країні не побудував системи охорони здоров’я, в якій кожен громадянин відчував би себе захищеним. Останнім часом МОЗ часто згадують у негативному тоні і звинувачують у всіх можливих і неможливих злочинах, чинять медійні атаки та політичний тиск. Тому я вважаю за потрібне прояснити ситуацію. На посту міністра я вже два місці, тож можу обґрунтовано стверджувати: системи охорони здоров’я в Україні немає. Це окремі уламки радянського минулого, шматочки абстрактних нездійснених проєктів майбутнього, відсутність нормальної нормативної та ресурсної бази, а система повністю знищена. … Як і доручив Президент, ми виправимо помилки, допущені п’ять років тому при планування медичної реформи. Це не станеться завтра. Для цього потрібне час”, – сказав Степанов.

Водночас він заявив, що попередні кроки з реформування медичної сфери в Україні, які здійснювалися останні три роки, не враховували українських реалій.

За його словами, зараз медійний простір поділений на два табори.

“Сьогодні інформаційне поле поділено на два табори. Один табір – адепти так званої псевдореформи, котрі мали абсолютну владу і майже чотири роки експериментували з українською медициною. З іншого боку – вітчизняні лікарі, медичні працівники всіх рівнів, які опинилися під загрозою звільнення. Зараз ці так звані реформатори стали критиками будь-чого, аби тільки здіймати публічний галас, щоб відволікти українців від провалів своєї діяльності”, – заявив Степанов.

За твердженням Степанова, попередні кроки в реформуванні призвели до загрози закриття лікарень, звільнення медпрацівників та їх відтоку за кордон.

Водночас, за словами очільника МОЗ, він має спільне бачення медичної реформи з Президентом та Прем’єр-міністром.

“З нами команда професіоналів, нас підтримують лікарі, експерти, фахівці з міжнародним авторитетом. Ми маємо спільне бачення з вирішенням проблем охорони здоров’я з Президентом та Прем’єр-міністром. Я не боюся ніяких нападок і готовий захищати нашу позицію до кінця”, – сказав Степанов.

Раніше народний депутат від партії “Голос” Олександра Устінова оприлюднила документи, якими вносяться зміни до нормативних актів Кабміну і дозволяється двом київським медзакладам, які не були автономізовані та не уклали договори з Національною службою здоров’я, отримувати кошти як від НСЗУ, так і від надання платних послуг пацієнтам в рамках Програми медичних гарантій.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.