Старт ринку землі намічено відстрочити до 1 липня 2021 року

Старт ринку землі намічено відстрочити до 1 липня 2021 року

Фото: UA.News

Нові правки до законопроекту №2178-10 “Про обіг земель сільськогосподарського призначення” передбачають відстрочення запуску ринку до 1 липня 2021 року і обмеження його роботи в перші два роки тільки паями у власності фізосіб з максимальним володінням в одних руках 100 га, повідомила заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук

“Початок ринку землі відкладається до 1 липня наступного року. Він стартуватиме з продажу тільки паїв, які належать приватним власникам. Тобто, мова не буде йти, як мінімум у перші два роки дії ринку землі, про державні та комунальні землі”, – сказала вона в ефірі телеканалу “Украіна24” в п’ятницю після засідання фракції “Слуга народу” за участю президента Володимира Зеленського.

За її словами, також буде зменшена максимальна концентрація землі для фізичних осіб на перші два роки – до 100 га в одні руки.

“Після двох років зможуть вже і юридичні особи купувати, і там поріг буде таким, як зараз в законопроекті – 10 тис. га в одні руки”, – пояснила Кравчук.

Заступник голови фракції пояснила, що це дозволить поетапно впроваджувати земельний ринок і дивитись, як він працюватиме. “Якщо потрібно, ми зможемо вносити правки, але це досить збалансована модель, і вона враховує те, що дійсно в найближчі місяці у нас не буде привабливої економічної ситуації. Але потім, у наступному році, коли вже запрацює ринок землі, це буде таким трампліном і допоможе Україні піти на економічний (стрибок)”, – підкреслила Кравчук.

Як повідомлялося, прийняття закону про ринок земель разом із законом про регулювання банківської діяльності (законопроект №3260) дозволить Україні отримати нову 3-річну програму розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ) обсягом близько $ 8 млрд, а також пов’язану з нею макрофінансову допомогу від ЄС (EUR500 млн) і кредит Світового банку (до $ 1,0 млрд).

Передбачається, що Верховна рада розгляне ці питання в понеділок, 30 березня.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.