Система охорони здоров’я готова до зростання захворюваності на COVID-19, – Ляшко

Система охорони здоров'я готова до зростання захворюваності на COVID-19, - Ляшко

Фото: Reuters

Система охорони здоров’я готова до осіннього зростання захворюваності на COVID-19, зокрема, медзаклади забезпечені киснем, здійснюються закупівлі препаратів, необхідних для лікування пацієнтів.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час презентації інтерактивних інсталяцій про переваги вакцинації в Києві.

Водночас міністр наголосив на необхідності вакцинуватися від COVID-19, незважаючи на готовність системи. Деякі сфери економіки зможуть працювати в “червоній” зоні за умови вакцинації колективу та відвідувачів, зазначив Ляшко.

“Будуть впроваджуватися карантинні обмеження, але деякі сфери економіки зможуть працювати в “червоному” рівні епіднебезпеки. Наприклад, кінотеатри зможуть працювати, якщо колектив буде вакцинований і якщо відвідувачі показуватимуть ковідний сертифікат. Таких сфер багато, ми опрацьовуємо різні варіанти. Можемо брати досвід країн ЄС та США, подивитися, що спрацювало, й обрати відповідний варіант”, – сказав він.

За словами Ляшка, велике охоплення вакцинацією дасть змогу запобігти впровадженню жорстких карантинних обмежень. “Вакцина насамперед захищає від тяжкого перебігу хвороби, госпіталізацій. І ми не можемо говорити, що вакцинація зупинить вірус, але вона допоможе у разі зростання випадків не закриватися на карантин. Ми на прикладі Великої Британії можемо побачити, що за зростання кількості нових випадків захворюваності, але за великої кількості вакцинованих країна не закривається, оскільки немає загрози колапсу системи охорони здоров’я”, – додав міністр.

Він зазначив, що нині в Україні мінімум однією дозою вакциновано 14% дорослого населення.

“Станом на сьогодні в Україні зробили 8,3 млн вакцинацій. Понад 5 млн отримали одну дозу, понад 3 млн – дві дози. Загалом близько 14% дорослого населення вакциновано мінімум однієї дозою. Але цього недостатньо, для формування колективного імунітету необхідно вакцинувати щонайменше 70%, а бажано 90% дорослого населення. Наразі Україна вийшла на 1 млн щеплень на тиждень”, – сказав Ляшко.

Міністр наголосив, що очолюване ним відомство має намір спільно з партнерами популяризувати вакцинацію серед населення, зокрема планується відкриття схожих інсталяцій у Харкові, Одесі, Львові та Дніпрі у вересні.

“Ці інсталяції мають спонукати людей зробити щеплення. Вакцина в Україні є, її достатньо. Необхідно зробити правильний вибір”, – сказав він.

Інсталяції в Києві відкрили спільно з ЮНІСЕФ за підтримки USAID, вони мають привернути увагу до переваг вакцинації.

Коронавірус
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.