Сімдесят п’ята річниця перемоги над нацизмом є особливою через російську агресію проти України та пандемію, – Туск

Сімдесят п’ята річниця перемоги над нацизмом є особливою через російську агресію проти України та пандемію, - Туск

Фото Reuters

Сімдесят п’ята річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні є особливою, враховуючи путінську Росію, російську агресію проти України та розпал найгіршої пандемії століття, коли людство протистоїть спільному ворогу, а автократи думають, що можуть послабити демократію.

Про це у зверненні до учасників конференції “Мир та війна” заявив президент Європейської народної партії, голова Європейської Ради в 2014-2019 роках Дональд Туск, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на “5 канал”.

“Поки Кремль відзначає 9 травня 1945 року, не бажаючи згадувати про те, що не всі наслідки перемоги були позитивними для решти світу, і використовує цю річницю для виправдання своєї агресії проти сусідів, ви в Україні розповідаєте іншу історію. Ту, в якій тріумф і трагедія тісно переплелися”, – переконаний Туск.

Він зазначив, що в травні 1945 року один із двох найбільш нелюдських тоталітаризмів у історії людства, гітлерівська Німеччина, було переможено. Однак інший із них, сталінський Радянський Союз, виявився одним із переможців, розширивши свою імперію вглиб Центральної Європи.

Дональд Туск зазначив, що останніми роками все частіше святкування Дня Перемоги відбувається пліч-о-пліч із відвертим і відкритим виправданням Пакту Молотова-Ріббентропа 1939 року.

“Згідно кремлівському наративу, цей горезвісний пакт між двома найсмертоноснішими тоталітарними імперіями в історії був більш ніж тактичною необхідністю. Це був союз проти ліберальної демократії, проти Заходу”, – переконаний Туск.

Він зазначив, що Москва використовує річниці перемоги над нацизмом, аби легітимізувати відкриту й гібридну агресію проти України з 2014 року. Кремль використовує для досягнення цієї мети меседжі, схожі з месседжами 1939 і 1945 років, – каже Туск.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.