Штрафувати порушників мовного законодавства у сфері обслуговування почнуть у 2022 році, – Кремінь

Штрафувати порушників мовного законодавства у сфері обслуговування почнуть у 2022 році, - Кремінь

Фото: mkip.gov.ua

Штрафувати за відмову обслуговувати клієнтів українською мовою будуть з 16 липня 2022 року, повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

“Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, щодо яких ми отримуємо постійні скарги, і таких скарг досить двох для того, щоб ми почали провадження, щоб підготували протокол і наклали штраф”, – розповів Кремінь у суботньому інтерв’ю виданню “Радіо Свобода”.

За його словами, за порушення мовного законодавства в сфері обслуговування передбачено штраф від 5100 до 6800 грн.

Омбудсмен наголосив, що штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, і в будь-якому випадку для подібних претензій повинні бути наведені докази.

“Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче “прославитися” на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодних провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці тощо – у нас таких у штаті немає”, – наголосив Кремінь.

Як повідомлялося, сфера обслуговування з 16 січня 2021 року має перейти виключно на українську мову, обслуговувати клієнта іншою мовою можна буде тільки на його прохання, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.