Сейм Литви пропонує ЄС санкції проти відповідальних за фальсифікацію виборів у Білорусі

Сейм Литви пропонує ЄС санкції проти відповідальних за фальсифікацію виборів у Білорусі

Фото: Reuters

Сейм Литви у вівторок на надзвичайній сесії прийняла резолюцію, згідно з якою пройшли в Білорусі президентські вибори не визнаються легітимними, сейм також запропонував Євросоюзу ввести санкції посадовим особам цієї країни.

“Ми підтримуємо вибір білоруського народу, не визнаємо результатів виборів 9 серпня, ми не вважаємо Олександра Лукашенка законним керівником Республіки Білорусь, ми вимагаємо нових, прозорих, відповідних демократичним процедурам парламентських і президентських виборів, ми пропонуємо ініціювати посередницьку місію, ми закликаємо ввести персональні санкції всім , хто фальсифікував ці вибори, і всім, хто несе відповідальність за порушення прав людини “, – заявив представив проект резолюції консерватор Жигімантас Павілёніс, передає Інтерфакс-Україна.

Документ був прийнятий майже одноголосно – 120 голосів “за”, жодного “проти”, двоє людей утрималися.

Згідно з резолюцією, санкції передбачають заборону на в’їзд і заморожування коштів.

Парламентарії закликали припинити надмірне застосування сили проти мирних демонстрантів, відпустити всіх укладених представників опозиції і громадянського суспільства, забезпечити реалізацію прав і свобод в Білорусі.

Також в резолюції пропонується виділити допомогу неурядовим організаціям Білорусі, скликати надзвичайне засідання Ради глав країн Європи для обговорення ситуації в цій республіці, включаючи питання про ембарго на поставки електроенергії з БелАЕС.

Резолюція адресована керівникам Литви, Ради Євросоюзу, Єврокомісії, Європарламенту, до національних парламентів та урядів країн ЄС і НАТО.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс у вівторок наголосив, що в резолюції міститься важливий сигнал міжнародній спільноті і про “скоєні злочини, безпосередніми свідками яких ми не були, але їх бачили у всьому світі”.

“Важливо не тільки назвати, що є, а й спонукати наших колег, особливо по ЄС, готувати санкції. Я допускаю можливість і підготовки національних санкцій. Це – один із засобів тиску, але його недостатньо – нам потрібно допомогти людям у створенні фонду для жертв репресій, а також для лікування постраждалих “, – зазначив міністр.

Також міністр розповів про жорстокі тортури, насильство в місцях затримання учасників протесту.

“Те, що відбулося, – це не тільки порушення прав людини, але злочини, які повинні бути розслідувані, а винні – притягнуті до відповідальності”, – додав міністр.

 

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.