Результатом Мінська має стати відновлення кордонів України, – ЄС

Результатом Мінська має стати відновлення кордонів України, - ЄС

Фото Миколи ТИМЧЕНКА, “День”

Мінські домовленості залишаються єдиною основою для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу щодо агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

“Мінські домовленості залишаються єдиною основою для мирного врегулювання, забезпечуючи повне дотримання суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів”, – зазначається у заяві.

У Євросоюзі наголосили, що “як підписант Мінських домовленостей” Росія взяла на себе відповідальність за стійке політичне врегулювання конфлікту та виконання положень цих угод.

“Ми закликаємо Російську Федерацію виконати ці зобов’язання шляхом конструктивних дій в рамках Тристоронньої контактної групи та Нормандського формату”, – йдеться у заяві.

Також нагадується, що економічні санкції ЄС, спрямовані проти окремих економічних секторів Російської Федерації, прив’язані до повного виконання Росією Мінських домовленостей.

“Ми знову закликаємо Росію негайно припинити розпалювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням. Також ми залишаємося глибоко стурбованими інформацією про присутність російської військової техніки та військовослужбовців у районах, які контролюють підтримувані Росією збройні формування”, – наголошується у заяві.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.