Радбез ООН не прийняв резолюцію США щодо продовження збройового ембарго для Ірану

Радбез ООН не прийняв резолюцію США щодо продовження збройового ембарго для Ірану

Фото: Reuters

Рада безпеки ООН відхилив проект резолюції США про продовження збройового ембарго проти Ірану. Термін його дії закінчується 18 жовтня.

Про це повідомляє Reuters.

За його продовження проголосували США і Домініканська Республіка. Росія і Китай виступили проти. Ще 11 країн, у тому числі Франція, Великобританія і Німеччина, утрималися.

Таким чином, проект резолюції був відхилений. Для його прийняття потрібно дев’ять голосів “за” і відсутність накладення вето з боку п’яти постійних членів – Великобританії, Китаю, РФ, США і Франції.

За словами держсекретаря США Майка Помпео, СБ відхилив “розумну резолюцію” і “відкрив шлях до того, щоб найбільша у світі країна-спонсор тероризму продавала і купувала озброєння”.

“Ми будемо працювати й надалі, щоб теократичний режим не мав свободи продажу і купівлі озброєнь, які загрожують серцю Європи, Близькому Сходу і світу в цілому”, – зазначив він.

Нагадаємо, на початку цього року Міністерство фінансів США розширило санкції проти Ірану. У новий список увійшли кілька юридичних осіб і бізнесмен Алі Баяндорян, пов’язаний з компанією Triliance Petrochemical. Компанія також включена в список санкцій. Вказується, що вона пов’язана з Національною нафтовою компанією Ірану, так само як і зареєстрована в ОАЕ Beneathco.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.