Протести в Білорусі: у результаті зіткнень ОМОНу з протестувальниками є постраждалі

Протести в Білорусі: у результаті зіткнень ОМОНу з протестувальниками є постраждалі

Фото: Reuters

Білоруські ЗМІ і Telegram-канали повідомляють про поранених при зіткненнях ОМОНу з протестувальниками на Пушкінській площі в Мінську, передає Інтерфакс-Україна.

За інформацією телеканалу “Белсат” в районі Пушкінської постраждала їх журналістка. Також Telegram-канали повідомляють про пораненого водія громадського транспорту, йому надають необхідну допомогу.

Крім того, повідомляється, що поряд з універсамом “Рига” протестувальники будують барикади, зібралися близько 5 тисяч людей.

В Мінську ОМОН використовує проти протестувальників світлошумові гранати, стріляє гумовими кулями. “ОМОН у повному обмундируванні використовує світлошумові гранати, веде стрілянину гумовими кулями. Вулиця в диму. За оцінками наших кореспондентів, тут тисячі людей. Вибухи з Пушкінської чутні за декілька кілометрів”, – повідомляє білоруський портал onliner.by.

Раніше на Кальварійській вулиці була поранена в ногу журналістка “Нашої ниви” Наталія Лубневська.

Як повідомлялося, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, на яких, за попередніми даними ЦВК республіки, чинний президент Олександр Лукашенко набрав 80,08% голосів, а його основний суперник Світлана Тихановська – 10,9%.

Увечері в Мінську та інших містах Білорусі почалися несанкціоновані акції протесту незгодних з такими результатами і зіткнення протестувальників зі співробітниками силових структур. Вони тривали до глибокої ночі. Під час акцій протесту постраждали 39 співробітників правоохоронних органів і понад 50 цивільних осіб, повідомили в МВС республіки.

За участь в несанкціонованих акціях були затримані близько 3 тисяч людей, акції пройшли в 33 населених пунктах республіки.

Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу за фактами масових заворушень і насильства стосовно міліції.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.