Призначення Ситника директором НАБУ визнано неконституційним, – рішення КСУ

Призначення Ситника директором НАБУ визнано неконституційним, - рішення КСУ

Фото Руслана Канюки, День

Указ Президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ у квітні 2015 року є неконституційним та втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом відповідного рішення.

Про це йдеться в рішенні КСУ, передає Укрінформ.

“Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), Указ Президента України “Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України” від 16 квітня 2015 року № 218/2015″, – йдеться в тексті рішення.

Як зазначається, вказаний указ визнаний неконституційним і втрачає чинність з дня ухвалення судового рішення. Водночас це рішення не поширюється на правовідносини, які виникли внаслідок здійснення посадових обовʼязків особою, призначеною Указом Президента.

У тексті рішення також наголошується, що Президент України, діючи поза межами своїх конституційних повноважень, призначив директора Національного антикорупційного бюро України, незважаючи на те, що вказана посада не віднесена Основним Законом України до посад, призначення на які здійснює Президент України.

“Конституційний Суд України вважає, що, видаючи Указ та діючи на виконання положень Закону України “Про Національне антикорупційне бюро України” від 14 жовтня 2014 року № 1698–VII зі змінами (далі – Закон), Президент України перевищив свої конституційні повноваження”, – наголошується в тексті.

Рішення Конституційного Суду України є обовʼязковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено, і буде опублікуванню у „Віснику Конституційного Суду України“.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.