Президенти України та Туреччини обговорили співпрацю в сфері безпеки та оборони

Президенти України та Туреччини обговорили співпрацю в сфері безпеки та оборони

Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський в телефонній розмові з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом обговорили актуальні питання розвитку практичної співпраці у сфері безпеки та оборони, яка є важливою складовою українсько-турецького стратегічного партнерства та має значний потенціал.

Про це повідомляє Офіс Президента України.

«Сподіваюся, що наші уряди зможуть до кінця цього року укласти двосторонню угоду про співпрацю в оборонній сфері. Важливою є участь Туреччини у командно-штабних навчаннях «Об’єднані зусилля-2020», запланованих в Україні на останню декаду вересня», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент Турецької Республіки також привітав главу Української держави із встановленням повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі.

«Вдячний, що ви це згадали. Справді, сьогодні вже 27 днів, відколи триває режим тиші. За цей час у нас не було жодних бойових втрат, жоден військовий не був поранений через бойові дії», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України також подякував турецькому колезі за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Водночас Володимир Зеленський висловив подяку Реджепу Таїпу Ердогану за відстоювання прав та інтересів кримських татар, а також за сприяння звільненню українських громадян, зокрема кримських татар, які незаконно утримуються на території Російської Федерації та на тимчасово окупованих територіях Криму і Донецької та Луганської областей.

Президент України порушив питання необхідності продовження роботи в напрямку звільнення утримуваних Росією осіб.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.