Представники країн G20 не змогли домовитися про скорочення видобутку нафти

Представники країн G20 не змогли домовитися про скорочення видобутку нафти

Фото: Reuters

Міністри енергетики країн G20 у ході переговорів не змогли підписати угоду щодо скорочення обсягів видобутку нафти.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Міністри енергетики держав G20 завершили раунд переговорів заявою про підтримку заходів, спрямованих на стабілізацію ринку. Про це йдеться в заяві G20 за результатами зустрічі, яка з’явилася 11 квітня.

Водночас заява не містить згадок про конкретну угоду щодо скорочення видобутку нафти.

“Ми зобов’язуємося вжити всіх необхідних та негайних заходів, аби забезпечити стабільність ринку енергетики”, – заявили представники урядів G20.

Міністри також обіцяють зробити все необхідне, щоб енергетичний сектор допомагав світові подолати наслідки коронавірусної пандемії і сприяв подальшому глобальному відновленню. Однак про скорочення виробництва у заяві не йдеться.

Напередодні представники Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і партнерів картелю після дев’яти годин переговорів попередньо погодили угоду, за якою видобуток планують скоротити на 10 млн барелей на добу в травні і червні.

Такий крок має на меті стабілізувати ринок, що постраждав через кризу довкола пандемії коронавірусу.

Очікувалося, що зустріч G20 долучить до цієї угоди країни, які не входять до ОПЕК, в тому числі Мексику, США та Канаду. Однак Сполучені Штати неохоче погоджуються брати участь у зниженні видобутку для підвищення цін. Вашингтон заявив, що виробництво в США вже падає через низькі ціни.

Через коронавірус глобальний попит на нафту впав на приблизно 20 млн барелей на день, або на одну п’яту. Ціни на нафту впали до майже 20-річного мінімуму. Різке скорочення цін загрожує банкрутством американським компаніям, які виробляють більш дорогу нафту.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.