Події в Одесі 2 травня стали елементом провального проекту “Новоросія”, – МЗС

Події в Одесі 2 травня стали елементом провального проекту "Новоросія", - МЗС

Фото Олександр Гіманов

Трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі були черговим елементом реалізації Російською Федерацією провального проекту “Новоросія” під час дестабілізації сходу та півдня України через створення так званих “народних республік”.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.

Повідомляється, що в Одесі “екстремістські сили діяли за аналогічним сценарієм, який вже був реалізований російськими кураторами на Донбасі – проголошення фейкової “народної республіки”, масові заворушення із застосуванням зброї з допомогою завезених бойовиків, залякування місцевих активістів, парализация місцевих органів влади та силових структур”.

У відомстві зазначили, що 2 травня повинно було стати вирішальним днем у реалізації таких планів.

“Напад озброєних і екіпірованих екстремістів під російськими прапорами на мирну демонстрацію за єдність України стало спусковим гачком для подальших подій і призвів до перших жертв. Примітно, що російська сторона у своїх заявах про події в Одесі жодного разу не згадує про криваві події у центрі міста, що передують пожежі в Будинку профспілок. Також не згадуються встановлені факти внутрішніх загорянь в Будинку профспілок, а також порятунок заблокованих в охопленому пожежею Будинку профспілок учасниками демонстрації за єдність України”, – йдеться в повідомленні.

Також підкреслюється, що українські правоохоронні органи роблять усе можливе для пошуку і залучення до відповідальності винних у злочинах осіб.

“За результатами розслідувань по кримінальних проваджень за фактами подій в Одесі 2 травня 2014 року до суду направлено 37 обвинувальних актів. Щодо 3 осіб судами винесені обвинувальні вироки. Державне бюро розслідувань здійснює окреме досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо можливої причетності спецслужб РФ до організації заворушень в Одесі”, – йдеться в повідомленні.

У МЗС зазначають, що Росія відверто не зацікавлена у встановленні об’єктивної картини трагічних подій в Одесі та причин, які призвели до трагедії.  “Москва не лише переховувала одного з головних фігурантів розслідування, колишнього заступника начальника ГУ МВС Одеської області Д.Фучеджи, але й, за наявною інформацією, надала йому громадянство РФ і під цим приводом відмовила Україні у його екстрадиції.

Крім того, в рамках переговорів про проведення взаємного звільнення утримуваних осіб у вересні – грудні 2019 року Росія наполягала на видачі щонайменше 9 осіб, які брали пряму чи опосередковану участь в організації масових безпорядків в Одесі під російськими прапорами”, – йдеться у заяві МЗС.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.