Під час протестів у Білорусі було вбито п’ять осіб, – звіт правозахисників

Під час протестів у Білорусі було вбито п’ять осіб, - звіт правозахисників

Фото: Reuters

Під час протестів у Білорусі мінімум п’ять осіб було вбито і сім перебували в критичному стані в реанімації, сказано в звіті освітньо-громадського об’єднання “Звяно”.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Звіт присвячений порушенням прав мітингувальників у Білорусі в період з п’ятниці, 7 по п’ятницю, 14 серпня.

За інформацією волонтерів “Звяни”, в мінських лікарнях перебувають 120 осіб і було опитано 30 постраждалих, які отримали травми різного ступеня тяжкості.

Однак, офіційно влада повідомила лише про одного загиблого в Мінську на Пушкінській – Олександра Тарайковського.

За словами голови ради Звяни Тетяни Хацури-Яворської, 25-річному Олександру Віхору, який помер у Гомелі, було відмовлено в медичній допомозі.

У цьому випадку, як і в випадку із смертю Тарайковського, розслідування не проводилося і в судово-медичній експертизі було відмовлено.

Правозахисники заявили, що в їх розпорядженні є свідчення людей, які були госпіталізовані зі зламаними ребрами, руками, травмами очей та іншими травмами, які вимагають негайної медичної допомоги. За словами постраждалих, медична допомога була надана через 6−12 годин після травми, деяким – тільки після втрати свідомості.

Нагадаємо, 16 серпня в Білорусі відбулася найбільша в історії країни акція протесту. Громадяни вимагають звільнити всіх політв’язнів і затриманих на акціях протесту, виплатити компенасації постраждалим від жорстокості силовиків, але головною вимогою є відсторонення від влади Олександра Лукашенка. Лукашенко прилетів до протестуючих працівників підприємств в Мінську на вертольоті та заявив, що вони “погоду не роблять”. Крім того, він сказав, що Білорусь існує “завдяки його жорсткості”, та пообіцяв “розберетися” з противниками чинної влади

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.