Оригінал Конституції Пилипа Орлика перебуватиме в Софійському соборі до 14 листопада

Оригінал Конституції Пилипа Орлика перебуватиме в Софійському соборі до 14 листопада

Фото ОП

Оригінал Конституції Пилипа Орлика, який прибув зі Швеції до Києва 10 серпня для тимчасового експонування в рамках святкування 30-ї річниці незалежності України, експонуватиметься у Софійському соборі в центрі Києва до середини листопада.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента України.

“Усі охочі зможуть побачити цей історичний документ з 16 серпня по 14 листопада 2021 року в Софійському соборі в Києві”, – йдеться у повідомленні.

У повідомленні наголошується, що документ вважається однією з перших конституцій Європи, і хоча реальної сили вона так і не набула, “в історії вона залишилася оригінальною правовою пам’яткою, яка вперше в Європі обґрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки”.

“Прибуття документа, який уперше проголошував українську незалежність, на територію незалежної та суверенної України стало ще одним кроком у відновленні історичної тяглості України від часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки й донині. Сучасна Україна втілює прагнення та мрії всіх минулих поколінь борців за незалежність”, – наголошують в Офісі президента.

ПодіїСуспільство
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.