Оприлюднено заяву чотирьох країн з вимогами до Ірану щодо катастрофи літака МАУ

Оприлюднено заяву чотирьох країн з вимогами до Ірану щодо катастрофи літака МАУ

Фото: Reuters

Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752 опублікувала спільну заяву з вимогами до Ірану через збиття Тегераном українського літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» на початку 2020 року.

Текст заяви оприлюднено на сайті українського МЗС.

«Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Велику Британію, сьогодні (3 червня 2021 р.) направили повідомлення про наші претензії до Ісламської Республіки Іран у зв’язку зі збиттям літака рейсу 752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (PS752). Дії та бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. У нашій заяві зазначається, що нашим державам, їхнім громадянам та резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної та непоправної шкоди внаслідок трагедії, і Іран має виконати свої зобов’язання щодо забезпечення репарації групі держав у повному обсязі», – йдеться у тексті.

В заяві окреслено низку вимог, що втім «не є вичерпними».

Серед цих вимог:

– Визнання вчинення неправомірних дій та повний звіт про обставини, що призвели до збиття літака;
– Принесення публічних вибачень;
– Повернення зниклих та вкрадених особистих речей жертв;
– Запевнення в недопущенні подібних дій у майбутньому у чітко висловлений спосіб;
– Забезпечення прозорості кримінального розслідування на засадах верховенства права;
– Справедлива компенсація матеріальних та моральних збитків, завданих жертвам та їхнім сім’ям незалежно від національності та в сумі, що відповідає зобов’язанням Ірану за міжнародним законодавством.

«Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів щодо репарацій, які ми будемо проводити добросовісно. Як завжди, ми солідарні з рідними та близькими жертв катастрофи, які досі переживають глибоку втрату», – вказано у заяві.

Події
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.