ООН: Необхідно посилити згуртованість у боротьбі з COVID-19

ООН: Необхідно посилити згуртованість у боротьбі з COVID-19

Фото: Reuters

Кількість летальних випадків серед інфікованих коронавірусом COVID-19 у світі перевищила позначку в 2 млн людей, такий показник через відсутність згуртованості в глобальному реагуванні на пандемію, заявив у п’ятницю генсек ООН Антоніу Гутерріш.

“Наш світ досяг несамовитої позначки: пандемія COVID-19 забрала життя двох мільйонів людей”, – заявив Гутерріш у відеозверненні, опублікованому в Twitter, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, “смертоносний вплив пандемії посилився через відсутність глобального скоординованого реагування” на поширення коронавірусу.

“На згадку про два мільйони душ світ повинен діяти з набагато більшою згуртованістю. Зараз саме час”, – наголосив генсек ООН.

Він зазначив, що нині вакцини від COVID-19 досить швидко отримують тільки країни з високим рівнем доходу, в той час як “у бідних країн їх взагалі немає”.

“Деякі країни здійснюють сторонні угоди, закуповуючи (вакцини) навіть понад потреби … Вакцинаціоналізм приречений на провал, він відстрочить глобальне одужання”, – вважає Гутерріш.

“Наука процвітає, а згуртованість падає”, – додав він.

Він зазначив, що необхідно, щоб “виробники посилили свою прихильність роботі” в рамках програми COVAX – Глобальним фондом доступу до вакцин, а країни в усьому світі забезпечили б достатні поставки і чесне поширення вакцини.

“Глобальна згуртованість врятує життя, захистить людей і допоможе перемогти цей жахливий вірус”, – заявив Гутерріш.

Генсек ООН також приділив увагу необхідності підвищувати впевненість населення в безпеці і ефективності вакцини на основі фактів.

За даними статистичного сайту Worldometer, всього в світі виявили понад 93,8 млн випадків COVID-19.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.