Очільник МЗС Польщі назвав помилкою те, що Україну не запросили на саміт НАТО

Очільник МЗС Польщі назвав помилкою те, що Україну не запросили на саміт НАТО

Фото Руслана Канюки, “День”

Рішення не запрошувати президента України Володимира Зеленського на саміт НАТО в Брюсселі 14 червня було помилкою, переконаний міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау.

“Як господар саміту НАТО у Варшаві у 2016 році ми прагнули до того, щоб Україна – жертва російської агресії – була спеціальним гостем. Цього разу президент України запрошення не отримав. Декілька днів тому, намагаючись врятувати ситуацію, президент Байден запросив президента Зеленського до Вашингтону. Однак це станеться після зустрічі з Путіним. Водночас порядок денний має бути зворотним і бути елементом продуманої політики, а не “порятунком обличчя”. Це ще одна помилка”, – сказав Рау в інтерв’ю Rzeczpospolita, оприлюдненому в п’ятницю.

Міністр зазначив, що через завершення будівництва “Північного потоку 2” зростатиме військова загроза для України, Польщі та інших країн НАТО з Центральної Європи.

“Водночас я наразі читаю повідомлення агентства про те, що цього тижня у Вашингтоні відбуваються переговори між близькими соратниками канцлера Меркель і радниками президента Байдена щодо завершення проекту NS2. Ця формула американсько-російсько-німецького діалогу не може замінити переговори між Америкою та союзниками з НАТО на східному фланзі, які по-особливому відчують на собі наслідки цих рішень. Адже цей газопровід радикально зміцнить спільні інтереси Німеччини та Росії і становитиме пряму загрозу миру в Європі. Військова загроза для України, а також Польщі та інших країн НАТО з боку Центральної Європи зростатиме”, – сказав Рау.

 

ЄСНАТОПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.