Обсяг обговорюваної допомоги МВФ Україні на 18 міс. залишається незмінним, завершення переговорів очікується до 15 травня

Обсяг обговорюваної допомоги МВФ Україні на 18 міс. залишається незмінним, завершення переговорів очікується до 15 травня

Фото: Finstat

МВФ у зв’язку з масштабною фінансово-економічною кризою в світі через COVID-19 і загальною економічною невизначеністю щодо тривалості та інтенсивності наслідків пандемії змінив підходи до тривалості програм з країнами і пропонує Україні варіант співпраці з короткою програмою кредитування stand-by без зменшення розмірів на період її дії, повідомив Мінфін України.

“Основна різниця між цими програмами полягає в терміні їх реалізації: stand-by – 1,5 року, EFF – 3 роки … Сума програми на відповідні періоди залишається незмінною”, – йдеться в повідомленні відомства в Facebook у четвер увечері.

Водночас Мінфін зазначає, що поки переговорні процеси з МВФ тривають і питання про модальність програми (EFF або stand-by) ще дискутується.

“Уряд планує фіналізувати переговори з МВФ наступного тижня”, – зазначило відомство.

Раніше в цей день представник МВФ Джеррі Райс (Gerry Rice) повідомив, що Україна і МВФ у рамках переговорів про нову програму співпраці переорієнтувалися з попередньо узгодженої 3-річної програми розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand-by.

“Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на рішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти більш сильному і більш інклюзивної зростання”, – сказав представник Фонду.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський, Національний банк України і попередній уряд на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми EFF на $ 5,5 млрд. Ця програма повинна була замінити 14-міс. програму stand-by на SDR2,8 млрд, або близько $ 3,9 млрд, розраховану підтримати країну у період президентських і парламентських виборів у минулому році і завершилася 17 лютого цього року.

Україна змогла отримати за stand-by лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв’язку зі зміною президента і уряду країни після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Позитивне рішення МВФ за новою програмою дозволить уряду отримати також макрофінансову допомогу від ЄС (EUR500 млн) і кредит Світового банку (до $ 1,0 млрд).

Розмір нової програми stand-by, на обговорення якої переключилися Україна і МВФ, поки невідомий, хоча раніше розмір програми EFF, за даними близьких до переговорів джерел, вдалося збільшити орієнтовно до $ 8 млрд.

Для позитивного рішення Фонду України необхідно прийняти закон про регулювання банківської діяльності (так званий “антиколомойський” законопроект). Передбачається, що Верховна Рада розгляне його в остаточному читанні в середу, 13 травня. Київ розраховує отримати перші кошти МВФ ще до кінця цього місяця, на який припадає погашення випущених 5 років тому під гарантії США єврооблігацій на $ 1 млрд.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.