Нафтогаз: сума боргів на ринку газу перевищує ₴120 мільярдів

Нафтогаз: сума боргів на ринку газу перевищує ₴120 мільярдів

Фото з Фейсбук-сторінки «Вінницяміськтеплоенерго»

Сума накопичених на ринку газу боргів перевищує 120 млрд грн, що становить загрозу для енергобезпеки України.

Про це під час онлайн-дискусії «Energy Freedom з Андрієм Куликовим» розповів уповноважений НАК «Нафтогаз України» по роботі з органами державної влади Роман Супрун, передає пресслужба компанії.

«Втрата платоспроможності у великих споживачів та звуження ринку збуту через борговий тиск є серйозною проблемою. Якщо її не вирішувати, то це поступово послаблюватиме притік інвестицій в галузь, зокрема в сегмент видобутку, негативно впливатиме на активність замовників послуг з транспортування, зберігання газу. В контексті «Північного потоку-2» все це становить значну загрозу для енергобезпеки країни», – сказав Супрун.

За його словами, сума накопичених на ринку газу боргів вже перевищує 120 млрд грн і це питання вимагає якнайшвидшого вирішення. Зокрема, на його розв’язання спрямований законопроєкт №3508-д, ухвалений в першому читані Верховною Радою.

Основна мета документу – визначення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу. Після ухвалення в цілому, вважає Супрун, він стане відправною точкою для аудиту боргів, аналізу причин їх виникнення, ухвалення додаткових нормативних актів та остаточного врегулювання проблеми на ринку.

«Нафтогаз принципово підтримує необхідність врегулювання боргової проблеми на ринку природного газу. І ми готові брати активну участь у доопрацюванні законопроєкту до другого читання», – додав уповноважений Нафтогазу по роботі з органами державної влади.

ЕкономікаСитуація
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.