Нафтогаз: опалювальний сезон в Україні завершено з рекордним запасом газу

Андрій Коболєв, який очолює правління НАК “Нафтогаз України”, розповів про газовий резерв, призначений спеціально для вирішення ситуацій раптового припинення газового транзиту. Резерв був створений з метою підтримки балансу економіки в разі раптової кризи. Газові запаси розміщені в сховищах під землею і постійно поповнюються.

За даними на 7 квітня газових сховищах України під землею (ПСГ) вдалося запасти більше 15,8 млрд м3 палива, що на 45% вище торішніх досягнень на цей же сезон. Ці новини стали відомі 10 квітня через канали прес-служби Нафтогаз.

Відповідно до даних, наданих компанією, на кінці останнього опалювального сезону було запасів обсяг палива, що є рекордним, якщо враховувати останні 30 років.

За відомостями Нафтогаз від старту опалювального сезону в 2019 р і до завершення в 2020 р країною було використано 5,98 млрд м3 ПСГ. Через сприятливу погодиу, вибірка паливних запасів була припинена в березні 2020 р, а вже на початку квітня була запущена закачування в резервуари сховища додаткових порцій.

Приблизно такого ж обсягу газу в підземних резервуарах вдалося домогтися в період 2008 – 2009 рр. Саме тоді обсяг запасеного газу досяг показника в 15,4 млрд м3.

Коболєв також повідомив, що Нафтогазу вдалося сконцентрувати дійсно значні запаси газового палива, що дозволить легше пережити можливе припинення транзиту. Значний резерв природного газу є також одним з аргументів, що підвищують статус України під час ведення переговорів про майбутні постачання. Країна прагне укладати все більш цікаві контракти з ще більш економічно привабливими умовами, тому для неї так важлива репутація кредитоспроможного господарюючого суб’єкта.

У 2020 р Україні доводиться вирішувати з нові завдання в сфері досягнення економічної стабільності, а рекордні запаси природного газу – це суттєва підтримка на шляху проходження через кризу.

Leave A Reply

Your email address will not be published.